ניקיון שטיחים

שטיחי הבית מאפשרים לנו ללכת על רצפה חמימה ונעימה גם בימי החורף הקרים, להוסיף לבית טון עיצובי באמצעות גוון וצבע, ולבודד את הקור החודר לבית. אחת לתקופה, יש צורך לבצע ניקיון שטיחים. כיוון שמדובר בפריט קשיח וגדול, לא ניתן להכניס את השטיח למכונת כביסה. לרוב, יידרש ניקוי של השטיח באמצעות תהליך מיוחד. ניתן לבצע ניקיון יבש או רטוב, אך יש לדעת כי קיימים מספר הבדלים בין השיטות, המתאימים לסוגי השטיחים השונים. לבחירת החומרים לניקוי השטיחים ולשיטות השונות בהן משתמשים לייבושם, חשיבות עליונה בשמירה על איכות השטיח ושלמותו.

ניקיון רטוב

ניקיון שטיחים בתהליך מעין זה מתבצע בכמה שלבים. ראשית, יש לנער את השטיח מאבק וחול שהצטברו בתוך סיבי הבד. שנית, יש להשרות את השטיח בתוך מיכל מיוחד המכיל חומר הגורם לכתמים לדהות. לאחר שהשטיח עבר השרייה בחומר זה, ניתן להניחו על משטח עבודה ולבצע ניקוי בלחץ מים גבוה. לחץ המים מסיר מהשטיח את שאריות הכתמים העקשניות ביותר. לאחר הסרת הכתמים העקשניים, כל שנותר הוא לייבש את השטיח הנקי ולהניח אותו שוב על הרצפה. רק חשבו על תחושת הסיפוק שתמלא אתכם בשעה שתביטו על השטיח הנקי, שנראה ממש "כמו חדש".
ניקיון שטיחים
ניקוי שטיחים

ניקיון יבש

ניקיון שטיחים בשיטה זו מתבצע באמצעות חומרים שגורמים להסרת הכתמים, האבק והלכלוך העמוקים ביותר בתוך השטיח. החומרים גורמים לכל אלו לעלות אל פני השטח ובכך מבטיחים ניקוי יסודי במיוחד. כל שנותר לעשות לאחר שהחומרים סיימו את פעולתם הוא לטאטא את השטיח מכל שאריות האבק, החול והלכלוך שעלו אל פני השטח ולהוציא את השטיח לאוורור. שיטה נוספת לניקוי שטיחים יבש היא השיטה המוכרת והישנה – חבטות בשטיח שנועדו לנער החוצה את הלכלוך והאבק שהצטברו בו.

ניקוי שטיחים - בחירת החומרים

בחירת החומרים באמצעותם מנקים את השטיח צריכה להיעשות בקפדנות וזהירות, תוך התאמה מלאה לסוג השטיח. לכל שטיח יש אופי משלו, והוא מגיב באופן שונה למגע עם חומרים זרים. ניקוי השטיח מתאפשר בזכות חומרי ניקוי יעילים ששומרים על המראה שלו ועל שלמות החומר ממנו הוא עשוי. ניקוי שטיחים באמצעות חומרי ניקוי צריך להיעשות על ידי אנשי מקצוע, כיוון שבמידה ובוחרים בחומר הלא נכון, הדבר עלול לגרום להופעת כתמים בשטיח, דהייה של הצבע, שינוי בצורתו ואפילו חורים וקרעים.

ניקוי שטיחים - בחירת החומרים

בטיפול בשטיחים עדינים במיוחד, ניתן לבצע שימוש בייבוש על ידי מכונות ייבוש ייעודיות. מכונת ייבוש שטיחים מדמה את תהליך הייבוש הטבעי של השטיח, משל היה תלוי בחוץ תחת קרני השמש הקופחת. שטיחים מסוימים אינם יכולים לספוג ישירות את אור השמש, כיוון שזה עלול לשנות את צבעם, גם בחשיפה קצרה לאור הבוהק של השמש הישראלית.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא 03-5752323

דילוג לתוכן