כללים לניקיון המשרד בחורף

שמירה על סדר והיגיינה במקום העבודה

כל מנהל, גם מתחיל, יודע כי שמירה על ניקיון וסדר במרחב העבודה יוצרת אווירה נעימה יותר, ומגדילה בהרבה את תפוקת העובדים. בחורף, שמירה על ניקיון משרדים אופטימלי חשובה מסיבה נוספת, הפחתת הסיכוי להדבקות העובדים בשפעת, צינון, או שאר חוליי העונה. למעשה, למרות שרוב מוחץ של החסרת ימים עקב מחלה מתרחש בחורף, דווקא בעונה זו יש נטייה להזניח את ניקיון המשרדים. הסיבות לכך מגוונות, בוץ שנכנס מבחוץ כל הזמן, החושך המוקדם שגורם לרצות לסיים מוקדם וללכת הביתה, או הקור אשר הופך את המחשבה על התעסקות עם מים למעוררת חלחלה. חשוב מאוד להיות מודעים לסיבות אלו, ולשמור על ניקיון משרדים מושלם בחורף, בין אם באופן עצמאי לחלוטין של העובדים או על ידי שכירת שירותי ניקיון מקצועיים.

ניקיון המשרד בחורף

כיצד נשמור על ניקיון המשרד בחורף?

הדגשים הייחודיים לניקיון בעונת החורף אינם שונים ברובם לעומת עונות אחרות. למרות זאת, בגלל שהקור בעונה זו מחליש את מערכת החיסון הטבעית של הגוף, אנו חשופים בהרבה לזיהומים ולמחלות שבעונה אחרת לא היינו מושפעים מהם. לכן, יש להקפיד ביתר שאת על פרטים אשר לרוב אנו מרשים לעצמנו להזניח. הכללים החשובים לניקיון משרדים בחורף הינם:

עמדת המחשב
רטיבות הינה כר פורה להתפתחות חיידקים שונים. בחורף פעמים רבות אנו מגיעים לעבודה עם ידיים לחות, וישר מתחילים לעבוד על עמדת המחשב שלנו, בלי לייבש אותם כראוי. נוסף על כך, מחקרים מראים שתדירות רחיצת הידיים בחורף פוחתת באופן משמעותי, מה שמשפר אפילו יותר את התנאים לחיידקים. לכן, חשוב מאוד מעבר לניקוי הרצפה וסידור השולחן, לנקות בצורה יסודית את מקלדת המחשב. המקלדת עלייה מונחות ידינו רוב היום, אינה זוכה כמעט כלל לניקיון, למרות המגע הבלתי פוסק עמה. נוסף על כך, בחברות רבות האכילה מתבצעת ליד עמדת המחשב, מה שמעלה את הסיכון להעברת חיידקים שהצטברו על המקלדת אל מערכות הגוף.

ייבוש הרצפה
למרות שברוב המשרדים מותקנות מערכות חימום מתאימות, הן לרוב משפיעות בעיקר על האוויר הכלוא בחדר, ולא על הרצפות. לכן, מים שנשפכו בחורף על הרצפה יישארו שם לזמן ממושך, ועשויים לגרום ללכלוך הרצפה מבוץ אשר מקורו באבק על סוליות נעלים שנרטבו. חשוב מאוד לשמור על רצפה יבשה, ולשים בפתח הדלת אחרי השטיח הקבוע גם מגבת מתאימה. שמירה על רצפה יבשה תשמור על ניקיון המשרדים לזמן ממושך בהרבה.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא 03-5752323

דילוג לתוכן