איך מנקים פרקט?

ריצפתם את הבית בפרקט חדש? מזל טוב! עכשיו כל שנותר לכם לעשות הוא לוודא שאיכותו נשמרת לאורך השנים, גם לאחר ניקוי יסודי ורציני. פעמים רבות אנשים מתבלבלים ולא באמת יודעים איך מנקים פרקט. מצד אחד הם רוצים שהוא לא ייהרס, ומצד שני, רוצים שהוא באמת יהיה נקי. מאמר יסודי זה יוציא אתכם מצוחצחים ונקיים וישמור על הפרקט שלכם בריא ושלם.

איך מנקים פרקט
ניקיון רצפת פרקט

ממה עשוי הפרקט שלכם?

כל רצפת פרקט עשויה מחומר אחר, לפעמים יהיה זה PVC, לעתים עץ אמיתי ולפעמים פלסטיק דמוי עץ. כדי לוודא שחומר הניקוי שבידכם מתאים לניקוי הפרקט שלכם, ראשית כל עליכם לבדוק מהו החומר שממנו עשוי הפרקט. לכל חומר פרקט יש את חומר הניקוי המתאים לו. ברוב המקרים, פרקט יהיה עשוי מעץ אמיתי. מדובר למעשה בחומר חי ונושם, בעל תאים בררניים המאפשרים חדירה של מים ורטיבות מבעד לדפנות התא. אם מדובר בעץ אמיתי ולא ברצפת PVC או פלסטיק דמוי עץ, יש צורך לנהוג במשנה זהירות בעת ניקוי הפרקט. עם זאת, חשוב לזכור שברוב המקרים המשטח הינו קל לניקוי, גם מכתמים קשים, ולכן אין צורך להשתמש בחומרים גסים או בכמויות גדולות של מים.

האם ניתן לנקות אותו במים וסבון?

רוב הפרקטים יהיו רגישים לחומרי ניקוי מסוימים, וביניהם סבונים תעשייתיים. אם אתם מעוניינים לנקות את הפרקט שלכם במים, עליכם לעשות זאת עם מטלית לחה בלבד. כמובן שיש להימנע מחשיפת הפרקט לכמויות גדולות של מים שעלולות להרוס את הפרקט, או לחדור מבעד לחריצים ועם הזמן לגרום להופעת עובש מתחת לפרקט, דבר שיוביל להרס מוחלט שלו עם הזמן, ולצורך בהחלפתו המלאה של המשטח.

אלו חומרים אסורים בניקוי פרקט?

כאמור, על השאלה – איך מנקים פרקט, עונים בעת התקנתו. לכל פרקט חומר ניקוי ייעודי שבאמצעותו בלבד ניתן לנקות את הפרקט. כל חומר אחר כגון אקונומיקה, סבון רצפה, או סבון נוזלי מכל סוג שהוא יכולים להרוס את הפרקט באופן מיידי, בין אם על ידי עיוות צורתו, צבעו או יצירת חורים במשטח עצמו.

אז איך מנקים פרקט מבלי לפגוע בו?

כדי לשמור על חיי הפרקט שלכם עליכם להקפיד על כמה כללים פשוטים:

השתמשו אך ורק בחומרי הניקוי המתאימים לפרקט שלכם! חסכו במים! כמויות קטנות מאוד של מים מספיקות לניקוי הפרקט שלכם, כל כמות גדולה עלולה להרוס אותו מיד. היו עדינים עם הניקוי עצמו, אין צורך בשפשוף חזק של המשטח, גם בהסרת הכתמים הקשים ביותר. כל שעליכם לעשות הוא להשתמש בחומר הניקוי המתאים ובכמות קטנה מאוד של מים. העדיפו שימוש במטליות וסמרטוטי רצפה עדינים, הימנעו משימוש בסמרטוטים גסים. אם אתם לא רוצים להתמודד עם זה לבד, מומחי הניקיון שלנו בחברת אדיב שמירה וניקיון ישאירו את הפרקט שלכם בריא ושלם, נקי ומצוחצח, ללא שריטות וללא כל סימנים! צרו עמנו קשר עוד היום דרך טופס "צור קשר" באתר או התקשרו וגלו כיצד.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא 03-5752323

דילוג לתוכן