איך לעשות ספונג'ה – המדריך לניקוי הרצפה

ניקוי משטחים באמצעות ספונג'ה בצורה נכונה

שיטת הספונג'ה לניקוי רצפות ומשטחים הינה שיטה ידועה ורווחת בעיקר במזרח התיכון. מדובר בניקוי יסודי של הבית או חלל העבודה באמצעות שימוש בכמויות נכבדות של מים. לאחר שפיכת המים על הרצפה, מקובל לעבור עם מגב ועליו מטלית סמרטוט, לשפשף כתמים ולגרוף את המים עד לחור ניקוז. המים המתפשטים על רחבי המשטח "סוחפים" איתם לכלוך ואבק וכך מתבצע ניקוי יסודי של הרצפה.

ספונג'ה עשויה להיראות כמטלה פשוטה שכל אחד יכול לעשות, אך יש סודות קטנים שהופכים ניקיון של רצפה לאמנות של ממש. מעקב אחר סודות המקצוע והטיפים הללו, יותירו את הרצפה שלכם נקיה ומבריקה.

ניקוי רצפות - על רצפה חדשה ורצפה ישנה

ניקוי רצפת הבית או המשרד שלכם היא מלאכה חשובה ביותר, במיוחד בארץ.

שאריות מזון שנפל או נזל על הרצפה, שומן שהתקשה על הרצפה וכמובן, העפר, הבוץ ושאר לכלוכים הנותרים על סוליות הנעליים שלנו, מושכים אליהם חרקים ומזיקים ואף מובילים להיווצרות משטחים מזוהמים.ניקוי רצפה של בית סטנדרטי ייעשה אחת לשבוע.

במידה ומדובר בבית בו מתגוררים ילדים ותינוקות, כדאי להגביר את תדירות הניקוי ולוודא שהחומרים בהם נשתמש לביצוע ניקוי ספונג'ה מותאמים לקטנטנים שזוחלים על הרצפה. נסו לדמיין עד כמה מלוכלכת תהיה הרצפה בחלל משרדי בו חולפים מדי יום עשרות אם לא מאות אנשים. הצורך בספונג'ה על בסיס קבוע נעשה ברור לגמרי, נכון?

קודם כל לטאטא

קודם כל לטאטא

אחד הדגשים החשובים בתהליך ניקיון רצפות באמצעות ספונג'ה הוא טאטוא מקדים לפני השטיפה. במידה ונשפוך מים על משטח שלא טיטאנו קודם, שאריות לכלוך יידבקו לרצפה וכל ניסיון להסירם באמצעות מגב וסמרטוט עשוי להיכשל. טאטוא הרצפה לפני העברת הספונג'ה ברחבי החלל, יבטיח ניקוי יסודי של הבית והסרה יעילה של לכלוך.

חומרים להברקת הרצפה

השאיפה היא להביא לתוצאה אחת ויחידה: רצפה נקייה ו… מבריקה. מוטב שתהיה נוצצת ובוהקת ככל האפשר. על מנת להגיע לתוצאות אופטימליות בהברקת משטחים, ניתן להשתמש בכל חומר מחטא להברקת רצפות. אקונומיקה רגילה בדרך כלל תעשה את העבודה במשטחי קרמיקה עמידים ויציבים, אך לעתים נצטרך להשתמש בחומרים אחרים או בטכניקות ניקוי שונות. כאשר נשתמש בחומרים מבריקים למשטחים עליהם ישנם כתמים רבים, יהיה צורך לשפשף את החומר המבריק על הרצפה באמצעות מטאטא. חומרים להברקת רצפות יקנו לרצפה שלכם מראה נוצץ במיוחד. שימו לב לאזהרות המופיעות על גבי מוצרי הניקוי ווודאו כי המוצרים בהם אתם משתמשים מתאימים למשטח; לא כדאי לנקות אמבט בחומרים שעשויים לעכל את הציפוי שלו או בחומרים אגרסיביים על גבי השיש.

באילו פריטים נשתמש בניקוי באמצעות ספונג'ה?

איך לעשות ספונג'ה

ניקוי ספונג'ה יתבצע בדרך כלל באמצעות כמה פריטים:

  • סחבה או מטלית
  • מגב
  • דלי עם מים אותם נשפוך על הרצפה
  • חומרי ניקוי וחיטוי או הברקה
  • סחבה יבשה לניגוב הרצפה בתום הספונג'ה.

לעתים נרצה להשתמש בסכין או חפץ חד אחר להסרת כתמים שנדבקו על הרצפה ולא יורדים באמצעות מים.

כיצד מנקים רצפה ישנה?

בניקוי באמצעות ספונג'ה על רצפה ישנה, יווצרו לעתים שקעים של מים הנובעים מהיותו של המשטח מיושן ופגום. במקרים כאלה יש לנגב את המים עם המגב עד כמה שניתן, ולאחר מכן לעבור עם סחבה יבשה מספר פעמים במטרה לספוג את המים שהצטברו ברצפה. מומלץ שלא לדלג על שלב זה. כך תימנעו היווצרות של רטיבות או חדירת מים דרך הרובה (החומר שבין בלטה אחת לאחרת).

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא 03-5752323

דילוג לתוכן