איך לנקות חדר ילדים

חדר הילדים הוא אחד החדרים שחשוב ביותר לשמור בו על הניקיון. זאת גם משום שהילדים הם "אלופים" ב"לעשות בלגן" – להוציא את כל הצעצועים והספרים מהמדפים ולא להחזיר, להיכנס לחדר עם חטיפים ושתייה ולפעמים לפזר ולשפוך אותם על הרצפה תוך כדי משחק, ועוד, אבל בעיקר משום שכל הדברים האלה הינם "מעוררי זיהומים". חיידקים רבים מאוד אוהבים מצעים רכים של שאריות מזון ושל שתייה דביקה, ואם לא מנקים אותם בזמן הם פשוט פושטים עליהם ועושים חגיגה. כתוצאה מכך חדר הילדים יכול להפוך למלכודת חיידקים, שיסכנו את בריאותם של הילדים – ואת זה כדאי מאוד למנוע.

אז איך מנקים חדר ילדים?

ניקוי רהיטים בחדר ילדים

לנקות חדר ילדים

חשוב מאוד לנקות את כל הרהיטים שנמצאים בחדר הילדים, על מנת להבטיח שהילדים ישהו בחדר נקי מלכלוך ומחיידקים.

ניקיון רהיטי פלסטיק

על מנת לנקות רהיטי פלסטיק מומלץ לערבב כוס חומץ וכוס מים בתוך "שפריצר" (בקבוק בעל פיית ריסוס) ולהתיז על הרהיטים. את הנוזל יש לנגב באמצעות מטלית יבשה או נייר מגבת, והתוצאה – מושלמת. אם הריח של החומץ מפריע, אפשר לנטרל אותו באמצעות הוספת מעט מיץ לימון לתמהיל שיצרתם בתוך הבקבוק.

ניקיון רהיטים מעץ מלא

על מנת להשיג ניקיון יסודי של רהיטי עץ מלא מבלי לפגוע בהם, מומלץ מאוד שלא לנקות באמצעות מים או נוזלים אחרים, שכן הם עלולים לגרום לסדקים ולנפיחויות בעץ. כדי לשמור בכל זאת על רהיטי ילדים נקיים, יש להשתמש בחומרים ייעודיים לניקוי רהיטים מעץ מלא – חומרים המבוססים על שמן. בנוסף להסרת כתמים וחיידקים, השמן שבחומרים אלה מסייע לחידוש מראה העץ, כך שהשימוש בהם עונה על כל הצרכים בצורה האופטימלית. אגב, גם שמן זית שתטפטפו על נייר מגבת יוכל לעשות יופי של עבודה. כדאי לנסות.

ניקוי שטיחים בחדרי ילדים

מכיוון ששטיחים נוטים לאכלס בתוכם לא רק גרגרי אבק ולכלוך אלא גם מגוון רחב של חיידקים, חשוב מאוד לדאוג לניקוי תדיר שלהם. הניקיון צריך לכלול שאיבה יסודית לפחות פעם בשבוע וכמובן שגם על פי הצורך (אם נשפך משהו, למשל), ומומלץ לפנות אל חברת ניקוי שטיחים לפחות פעם בשנה, על מנת להבטיח ניקיון יסודי באמת, שיבטיח שהשטיח יהיה נקי לגמרי מקרדית האבק, מלכלוך ומחיידקים.

ניקוי צעצועי ילדים

אמנם לא תמיד שמים על זה דגש, אבל חשוב מאוד להקפיד על ניקיונם של הצעצועים שבהם הילדים משחקים, בעיקר כשמדובר בילדים קטנים. זאת משום שבגיל הצעיר ילדים נוטים להכניס דברים לפה, נוגעים בהם עם ידיים שהיו בתוך הפה או שנגעו באוכל או בממתק, ולכן הצעצועים הופכים גם הם להיות כר נרחב להתפתחותם של חיידקים ושל עוד מרעין בישין. גם לצורך הזה מתגייס החומץ: שפכו חומץ לגיגית, הוסיפו מים חמים ומעט אבקת סודה לשתייה. ערבבו והכניסו לגיגית את כל הצעצועים העמידים במים והשאירו אותם שם מספר שעות. לאחר מכן ייבשו כל צעצוע במגבת או השאירו את הצעצועים להתייבש בשמש, ותקבלו צעצועים נקיים לגמרי, גם מלכלוך וגם מחיידקים. לקבלת מידע נוסף אודות ניקוי חדר ילדים בפרט ואודות ניקיון הבית בכלל, אתם מוזמנים לפנות אלינו בטל' 072-3219999 או דרך האתר, והצוות המקצועי שלנו ישמח לעמוד לשירותכם.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא 03-5752323

דילוג לתוכן